Be IN! (clusive): divadlo a diverzita jako cesta k seberozvoji, sebepoznání a změně společnosti

Be IN! je projekt podpořený programem Erasmus+ v oblasti spolupráce na inovacích a výměně osvědčených postupů na poli vzdělávání mládeže.

Do projektu se zapojila tři evropská divadla, která spojuje skutečnost, že na profesionální bázi vytvářejí divadelní inscenace s herci s postižením (zejména s mentálním znevýhodněním). Tyto případně doplňují dalšími osvětovými aktivitami:

  • Blue Apple z Winchesteru (GB) má zkušenost s inscenováním velkých světových dramat. Ukazuje, že i člověk s mentálním znevýhodněním může stát na jevišti a promlouvat k divákům  skrze velký příběh, že ani originální Shakespearovy verše nejsou tomu překážkou. Divadlo spolupracuje také se studenty University of Winchester.
  • Teatr 21 z Varšavy (PL) provokuje ve svých divácích kritické myšlení již dramaturgií svých inscenací. Nabízené výzvy divákům pak prohlubuje skrze workshopy pro školy, úzce spolupracuje také se studenty vysokých škol.
  • Divadlo Aldente z Brna (CZ) úzce spolupracuje s Divadelní fakultou JAMU v Brně i s Pedagogickou fakultou MU a nabízí jak apelující společenská témata v rámci svých inscenací, tak workshopy pro základní a střední školy či gymnázia.
  • Pohled zvenku zajišťuje organizace Rytmus, která sestavila tým mladých výzkumníků – 7 studentek, které pod vedením psychologa a kreativního učitele sledují činnosti divadel a reakce diváků. Jakožto zástupkyně mladé generace budou klást otázky k zamyšlení, reflektovat divácké reakce a předkládat divadlům vlastní pocity, názory a nápady. Na konci projektu seznámí veřejnost s jejich vlastní reflexí projektových aktivit.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zajímá nás, jak se Vám web líbí.
Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, zabere to sotva minutu.