Výzkumníci

Jsme skupina mladých lidí, které spojuje otevřenost a kreativita, zájem o poznávání nových cest a nových způsobů myšlení, zájem o hlubší poznání sebe sama a rozšiřování vlastních hranic. Naším oblíbeným tématem je vše okolo divadla, sociální inkluze a podpora lidí s jakoukoliv jinakostí.

Marie Měkotová

Inkluzi zkoumám coby sestra bratra s DS. Studujíc náhodou filozofii a judaistiku přemýšlím o věcech, jimž nerozumím. Jsem skautka. Žiju pro divadlo. Hledám svou autenticitu a dumám nad tím, jak se učit z té, v níž žijí herci s DS.

Lenka Galatíková

Jsem studentkou Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, ale především nadšenou instruktorkou zážitkové pedagogiky a vedoucí turistického oddílu Medvědí stopa Holešov.

Kristýna Kučerová

Studuji ateliér Fyzického divadla na Divadelní fakultě JAMU a ráda bych, mimo jiné, zkoumala rozšíření možnosti praktického vzdělávání herců s mentálním znevýhodněním a jejich přínos pro performativní tvary.

Hana Kyprová

V životě potřebuji pestrost, proto studuji na Filozofické i Pedagogické fakultě a zapojuji se do dobrovolnických činností a inspirativních projektů jako je BE IN! (clusive). Zajímají mne estetické možnosti divadla actorspecific i divácká recepce představení herců s jinakostí.

Eva Janštová

Psycholožka a lektorka

Jsem psychoterapeutka. Inkluzivně pomáhám dětem s vadami řeči. Ve své práci rozvíjím témata pozitivní psychologie, hypnoterapie a dětské psychoterapie. Věnuji se překladům a psaní odborných článků.

Šimon Peták

Kreativní lektor

Jsem divadelník, na DF JAMU studuju doktorát, učím studenty režie a dramaturgie, fyzického divadla a programu Erasmus+. Píšu texty pro jeviště, básně, písně a pohádky.

Miroslava Schejbalová

Studuji tlumočení a překlad angličtiny, ve volném čase vystupuji se slam poetry. V projektu bych, mimo jiné, ráda multimediálně zdokumentovala netradiční úhly pohledu v rámci diváckého zážitku z inkluzivních představení.

Anna Marie Slobodová

Zajímá mě svět v jeho komplexnosti – i z toho důvodu miluji divadlo (studium divadelní vědy a Uměnověd). Zajímají mne průniky: od hlasu ke slovu (miluji hudbu, tanec, drama), od slova k události (oceňuji dialog), od události ke společnosti (potřeba angažovanosti).

Barbora Suchopárková

Studuji speciální pedagogiku a několik let pracuji s dětmi s Downovým syndromem. Nikdy jsem nezažila víc naplňující práci, plnou zábavy, lásky a přátelství. Chci se potkat s novými lidmi, rozvíjet diskuzi a vést k zamyšlení.

Zajímá nás, jak se Vám web líbí.
Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, zabere to sotva minutu.