Cílem projektu „Be IN!“ je skrze divadlo a aktivity s ním související rozbíjet zažité stereotypy, ukazovat lidem nové perspektivy vidění světa, vzbuzovat v nich schopnost kritického myšlení a vést je tak k sebepoznání a k seberozvoji, jež má v konečném důsledku vliv na změnu celé společnosti.

2021

Červenec

koordinační online setkání zástupců divadel a Rytmusu

Srpen

začátek prací na tvorbě webu

Září

úvodní mezinárodní projektové setkání zástupců všech čtyř účastníků projektu v Brně, představení konceptu loga projektu

Listopad

druhé kolo výběrového řízení účastníků – výzkumníků

Prosinec

první pracovní setkání výzkumníků s lektory

Prosinec

představení loga projektu

2022

Leden


Duben

zveřejnění první Sokratovské otázky


Květen

Mezinárodní workshopy a festival Be In v Brně

V květnu 2022 zavítaly do Brna divadelní soubory Teatr 21 a Blue Apple Theatre, aby společně s hostujícím Divadlem Aldente a se skupinou mladých studentek – výzkumnic z organizace Rytmus strávili šest dní plných divadelního tvoření, vzájemného poznávání a přátelství. Čekalo nás celkem sedm workshopů a sedm divadelních představení pro širokou veřejnost!

Říjen

Be IN (clusive)! Winchester festival + workshopy

V říjnu 2022 zavítal polský soubor Teatr 21, český soubor Divadla Aldente a mladé výzkumnice z organizace Rytmus do anglického Winchesteru. Hostující soubor Blue Apple Theatre připravil bohatý program – pro soubory tu byla řada workshopů a poznávacích aktivit; pro veřejnost zase divadelní festival a konference.

2023
Březen
 

Konferece ve Varšavě: Divadlo jako cesta k inkluzi

Jaký je stav inkluze v divadle? Jsme již zcela inkluzivní, nebo máme co dohánět? Nad tím se zamýšlela konference ve Varšavě, kterou pořádalo divadlo Teatr21. Na konferenci odprezentovali své příspěvky zástupci Teatru 21, Blue Apple Theatre i Divadla Aldente, ale také studentky – výzkumnice z organizace Rytmus, které shrnuly své poznatky z celého projektu Be IN!. Přijeli divadelní teoretici i praktici z celého Polska a nejen z něj – program byl skutečně bohatý.

Květen

Vernisáž interaktivní výstavy Be IN! v Brně

Interaktivní výstavu vytvořili mladí lidé – výzkumníci na základě své dvouleté zkušenosti se třemi evropskými divadly, která pracují s herci s mentálním znevýhodněním. Výstava není pouhou reflexí jejich vlastních pocitů, ale díky své interaktivní formě i zprostředkovatelem takového zážitku. Tematicky se výstava opírá o Sokratovské otázky – obtížné otázky týkající se inkluze, na něž není jednoznačná odpověď.

Říjen
 

Publikace: Divadlo jako cesta k inkluzi

Publikace je výstupem z konference „Divadlo jako cesta k inkluzi“, která se konala 4. března 2023 v Centru inkluzivního umění / divadle Teatr 21 ve Varšavě. Cílem konference byla mezinárodní reflexe současného stavu divadla a úrovně inkluze v divadelním prostředí. Své příspěvky prezentovali zástupci organizací projektu Be IN (Teatr 21, Blue Apple Theatre, Divadlo Aldente, Rytmus) i studentky – výzkumnice, které reflektovaly celý projekt Be IN zvenčí a mohly srovnávat odlišné přístupy k inkluzi v různých státech.

konec projektuZajímá nás, jak se Vám web líbí.
Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, zabere to sotva minutu.