PUBLIKACE: DIVADLO JAKO CESTA K INKLUZI

Publikace je výstupem z konference „Divadlo jako cesta k inkluzi“, která se konala 4. března 2023 v Centru inkluzivního umění / divadle Teatr 21 ve Varšavě. Cílem konference byla mezinárodní reflexe současného stavu divadla a úrovně inkluze v divadelním prostředí. Své příspěvky prezentovali zástupci organizací projektu Be IN (Teatr 21, Blue Apple Theatre, Divadlo Aldente, Rytmus) i studentky – výzkumnice, které reflektovaly celý projekt Be IN zvenčí a mohly srovnávat odlišné přístupy k inkluzi v různých státech. 

Pozvání na konferenci přijala ale také řada dalších (nejen polských) tvůrců amatérského, alternativního i profesionálního divadla, zástupců nevládních organizací, veřejných a společenských kulturních institucí i akademiků. O inkluzi a jejích divadelních souvislostech se hovořilo jak z pohledu lidí s handicapem, tak z pohledu lidí s výjimečnými schopnostmi. Různorodost prezentovaných hlasů a příběhů ukazuje, že inkluze může probíhat velmi odlišnými cestami. Každá z nich odhaluje trochu jiné problémy a výzvy s ní spojené. 

Všichni spoluautoři publikace pracují v oblasti divadla, ale zároveň vybízejí k širšímu pohledu, zohledňujícímu společenský kontext, místní podmínky a především specifika lidí, s nimiž přicházejí do styku. Každá kapitola je zakončena otázkami, které jsou nabídkou i výzvou pro samotného čtenáře.

Publikace je ke stažení zdarma zde:

 

Pro tištěnou verzi prosím kontaktujte některou z organizací:

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] PUBLIKACE: DIVADLO JAKO CESTA K INKLUZI […]

[…] konferencji jest publikacja “Teatr jako droga do inkluzji”, która jest dostępna w trzech językach i można ją pobrać za […]

techtricks24h

you are truly a just right webmaster The site loading speed is incredible It kind of feels that youre doing any distinctive trick In addition The contents are masterwork you have done a great activity in this matter

tempmail

thats great article..

Dr news blog

thats great article….THANKS

Zajímá nás, jak se Vám web líbí.
Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, zabere to sotva minutu.