Blue Apple

Blue Apple spoluzaložili matka, Jane a syn Tommy Jessop, mladý muž s Downovým syndromem, který chtěl vystupovat, ale nemohl najít vhodnou skupinu, ke které by se připojil. Aby zjistili, jaký by byl zájem, připravili společně divadelní workshop. Této akce se zúčastnilo padesát lidí a někteří z nich s Blue Apple vystupují dodnes.

Dnes společnost pracuje týdně s přibližně padesáti jednotlivci s různými poruchami učení. Někteří se připojí jen pro zábavu, pro společenský a kreativní požitek, který to nabízí, jiní chtějí být bráni vážně jako umělci a chtějí být profesionálové.

Běžně společnost v létě i zimě uvádí na scénu velkou produkci. To může znamenat mít na jevišti i pětatřicet dospělých osob s poruchou učení najednou. Společnost se snaží zajistit, aby (i přes zjevné problémy) se každý člen obsazení zapojil na své nejvyšší úrovni. Blue Apple také vystupuje na Heritage Open Days, pravidelně spolupracuje s Play to the Crowd (Theatre Royal Winchester and Hat Fair), University of Winchester, zejména D@Win Dance, místní charitativní organizací pro osoby s poruchami učení GoLD a spolupracuje ad hoc s dalšími organizacemi, například s Filharmonií.

Zajímá nás, jak se Vám web líbí.
Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, zabere to sotva minutu.