O setkáních výzkumníků

Naši výzkumníci, respektive výzkumnice. Dvoukolovým výběrovým řízením bez zaváhání prošlo 7 studentek různých oborů od speciální pedagogiky přes divadelní vědu až po tanec.

Říkají o sobě: „Jsme skupina mladých lidí, které spojuje otevřenost a kreativita, zájem o poznávání nových cest a nových způsobů myšlení, zájem o hlubší poznání sebe sama a rozšiřování vlastních hranic. Naším oblíbeným tématem je vše okolo divadla a sociální inkluze a podpora lidí s jakoukoliv jinakostí.“

Výzkumnice se potkávají jednou za měsíc spolu s kreativním lektorem Šimonem a psycholožkou Lenkou. V mezidobí řeší potřebné věci online. Mají na starosti sociální sítě projektu, ale především vyřešení Sokratovských otázek, které kladou samy sobě, divákům, veřejnosti. Že Sokratovská otázka nemá jednoznačnou odpověď? Hmm, to je tak trochu pravda…

Rády by se vám představily: 

Marie Měkotová

Inkluzi zkoumám coby sestra bratra s DS. Studujíc náhodou filozofii a judaistiku přemýšlím o věcech, jimž nerozumím. Jsem skautka. Žiju pro divadlo. Hledám svou autenticitu a dumám nad tím, jak se učit z té, v níž žijí herci s DS.

Lenka Galatíková

Jsem studentkou Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, ale především nadšenou instruktorkou zážitkové pedagogiky a vedoucí turistického oddílu Medvědí stopa Holešov.

Kristýna Kučerová

Studuji ateliér Fyzického divadla na Divadelní fakultě JAMU a ráda bych, mimo jiné, zkoumala rozšíření možnosti praktického vzdělávání herců s mentálním znevýhodněním a jejich přínos pro performativní tvary.

Hana Kyprová

V životě potřebuji pestrost, proto studuji na Filozofické i Pedagogické fakultě a zapojuji se do dobrovolnických činností a inspirativních projektů jako je BE IN! (clusive). Zajímají mne estetické možnosti divadla actorspecific i divácká recepce představení herců s jinakostí.

Eva Janštová

Psycholožka a lektorka

Jsem psychoterapeutka. Inkluzivně pomáhám dětem s vadami řeči. Ve své práci rozvíjím témata pozitivní psychologie, hypnoterapie a dětské psychoterapie. Věnuji se překladům a psaní odborných článků.

Šimon Peták

Kreativní lektor

Jsem divadelník, na DF JAMU studuju doktorát, učím studenty režie a dramaturgie, fyzického divadla a programu Erasmus+. Píšu texty pro jeviště, básně, písně a pohádky.

Miroslava Schejbalová

Studuji tlumočení a překlad angličtiny, ve volném čase vystupuji se slam poetry. V projektu bych, mimo jiné, ráda multimediálně zdokumentovala netradiční úhly pohledu v rámci diváckého zážitku z inkluzivních představení.

Anna Marie Slobodová

Zajímá mě svět v jeho komplexnosti – i z toho důvodu miluji divadlo (studium divadelní vědy a Uměnověd). Zajímají mne průniky: od hlasu ke slovu (miluji hudbu, tanec, drama), od slova k události (oceňuji dialog), od události ke společnosti (potřeba angažovanosti).

Barbora Suchopárková

Studuji speciální pedagogiku a několik let pracuji s dětmi s Downovým syndromem. Nikdy jsem nezažila víc naplňující práci, plnou zábavy, lásky a přátelství. Chci se potkat s novými lidmi, rozvíjet diskuzi a vést k zamyšlení.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zajímá nás, jak se Vám web líbí.
Stačí vyplnit jednoduchý dotazník, zabere to sotva minutu.