O setkáních výzkumníků

Naši výzkumníci, respektive výzkumnice. Dvoukolovým výběrovým řízením bez zaváhání prošlo 7 studentek různých oborů od speciální pedagogiky přes divadelní vědu až po tanec.

Říkají o sobě: „Jsme skupina mladých lidí, které spojuje otevřenost a kreativita, zájem o poznávání nových cest a nových způsobů myšlení, zájem o hlubší poznání sebe sama a rozšiřování vlastních hranic. Naším oblíbeným tématem je vše okolo divadla a sociální inkluze a podpora lidí s jakoukoliv jinakostí.“

Výzkumnice se potkávají jednou za měsíc spolu s kreativním lektorem Šimonem a psycholožkou Lenkou. V mezidobí řeší potřebné věci online. Mají na starosti sociální sítě projektu, ale především vyřešení Sokratovských otázek, které kladou samy sobě, divákům, veřejnosti. Že Sokratovská otázka nemá jednoznačnou odpověď? Hmm, to je tak trochu pravda…

Rády by se vám představily: 

Eliška Bílková

Fascinuje mě divadlo, věnuji se mu v rámci studia JAMU. Nalézám potěšení ve svobodě tvůrčího psaní, potřebu seberozvoje naplňuji dobrovolnickou prací a touze po dobrodružství a volnosti odpovídám cestováním.

Výstupy výzkumnice

Lenka Galatíková

Jsem studentkou Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, ale především nadšenou instruktorkou zážitkové pedagogiky a vedoucí turistického oddílu Medvědí stopa Holešov.

Výstupy výzkumnice

Kristýna Kučerová

Studuji ateliér Fyzického divadla na Divadelní fakultě JAMU a ráda bych, mimo jiné, zkoumala rozšíření možnosti praktického vzdělávání herců s mentálním znevýhodněním a jejich přínos pro performativní tvary.

Výstupy výzkumnice

Hana Kyprová

V životě potřebuji pestrost, proto studuji na Filozofické i Pedagogické fakultě a zapojuji se do dobrovolnických činností a inspirativních projektů jako je BE IN! (clusive). Zajímají mne estetické možnosti divadla actorspecific i divácká recepce představení herců s jinakostí.

Výstupy výzkumnice

Lenka Pivodová

Psycholožka a lektorka

Výstupy lektorky?

Šimon Peták

Kreativní lektor

Jsem divadelník, na DF JAMU studuju doktorát, učím studenty režie a dramaturgie, fyzického divadla a programu Erasmus+. Píšu texty pro jeviště, básně, písně a pohádky.

Výstupy lektora

Miroslava Schejbalová

Studuji tlumočení a překlad angličtiny, ve volném čase vystupuji se slam poetry. V projektu bych, mimo jiné, ráda multimediálně zdokumentovala netradiční úhly pohledu v rámci diváckého zážitku z inkluzivních představení.

Výstupy výzkumnice

Anna Marie Slobodová

Zajímá mě svět v jeho komplexnosti – i z toho důvodu miluji divadlo (studium divadelní vědy a Uměnověd). Zajímají mne průniky: od hlasu ke slovu (miluji hudbu, tanec, drama), od slova k události (oceňuji dialog), od události ke společnosti (potřeba angažovanosti).

Výstupy výzkumnice

Barbora Suchopárková

Studuji speciální pedagogiku a několik let pracuji s dětmi s Downovým syndromem. Nikdy jsem nezažila víc naplňující práci, plnou zábavy, lásky a přátelství. Chci se potkat s novými lidmi, rozvíjet diskuzi a vést k zamyšlení.

Výstupy výzkumnice

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments